ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3342157
*
nr 334 2157
Spegel
Sekelskifte, H.95
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 19:13:17
1
Vinnande bud
31/10 15:06:17
2
350 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 334 2157
Spegel
Sekelskifte, H.95
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 19:13:17 | 1 | Vinnande bud |
31/10 15:06:17 | 2 | 350 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14